Vivo, Apple’ın şova döktüğü özelliği uygun fiyata sunacak

Vivo, geçtiğimiz Kasım ayında Çin pazarında Vivo X100 ve X100 Pro akıllı telefon modellerini tanıttı. Her iki cihaz da Dimensity 9300 yonga seti ile donatılmış durumda. Vivo hayranları, X100 ve X100 Pro ile birlikte Snapdragon 8 Gen 3 çipine sahip Vivo X100 Pro+’ın da tanıtılmasını beklerken, şirket bu modeli o sırada duyurmadı. Ancak çeşitli raporlar, bu telefonun Vivo X100 Ultra olarak yeniden adlandırıldığını ve bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Vivo‘nun Ürün Başkan Yardımcısı Huang Tao, Weibo üzerinden yaptığı bir açıklamayla, şirketin yakında uydu iletişimi destekli telefonlar piyasaya süreceğini doğruladı. Bu da X100 Ultra’nın lansmanının uzak olmadığına işaret ediyor.

Uydu iletişim desteğine sahip olması beklenen Vivo X100 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 çipiyle donatılacak ve bu özellikle Find X7 Ultra ve Xiaomi 14 Ultra gibi uydu bağlantı desteği sunan diğer telefonlarla rekabet edebilecek. Özellikle uzak alanlarda, geleneksel iletişim sinyallerinin bulunmadığı ormanlar, çöller, okyanuslar veya dağlar gibi yerlerde, uydu iletişim desteği hayati bir önem taşıyor. Kullanıcılar, acil durumlarda uyduyla doğrudan iletişim kurabilmek için mobil cihazlarını kullanabilecekler.

Vivo, Apple’ın şova döktüğü özelliği uygun fiyata sunacak

Raporlara göre Vivo X100 Ultra, değişken diyafram ve OIS desteğine sahip 50 megapiksellik LYT-900 ana kameraya sahip olacak. Kamera kurulumunun, ultra geniş lens, telefoto kamera ve bir periskop telefoto kamera içermesi bekleniyor. Özellikle periskop telefoto kameranın, 4.3x optik zum, 200x’e kadar dijital zum ve 100mm odak uzaklığı desteği ile 200 megapiksel çözünürlük sunması dikkat çekiyor.

Vivo ayrıca, yakında piyasaya sürülmesi beklenen X100s serisi üzerinde de çalışıyor. X100s ve X100s Pro’nun, yakında tanıtılacak Dimensity 9300+ yonga seti ile geleceği söyleniyor. X100 Ultra ve X100s serisinin Mayıs ayında Çin’de tanıtılması muhtemel görünüyor. Bu yenilikler, akıllı telefon piyasasında heyecan yaratmaya devam ediyor ve kullanıcıların, özellikle zorlu çevre koşullarında bile kesintisiz iletişim kurabilmelerini sağlayacak teknolojik ilerlemeleri merakla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x