Timothy Ash’in Gözü Türkiye’de! Bugün de Anket Yaptı

Türkiye’ye olan ilgisiyle bilinen İngiliz ekonomist Timothy Ash dün Mehmet Şimşek’in açıkladığı kamuda tasarruf paketini yetersiz bulmuştu.

Ash, tasarrufun emekli maaşlarında da olması gerektiğini ima ederek zamlara dikkat çekmişti. Ash bugün de sosyal medyadan bir anket açtı.

Türkiye ekonomisini ve siyasetini uzun yıllardır takip eden Timothy Ash, sosyal medya hesabından bir anket yayınladı. Bugün saat 10.42’de başlayan ve yarın aynı saatte sona erecek ankette Ash, “Türkiye’nin karşı karşıya olduğu en büyük ekonomik problem nedir” sorusunu yöneltti.

Enflasyon, işsizlik, yolsuzluk ve diğer seçeneklerinin yer aldığı ankette saat 11.20 itibarıyla enflasyon ilk sırada, yolsuzluk ise ikinci sırada görünüyor.

Britanya merkezli düşünce kuruluşu Chatham House’da kıdemli analist olarak görev yapan Timothy Ash, dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı kamuda tasarruf paketini değerlendirmişti.

Ash’in önlemleri yetersiz bulması ve “Bunlar, kamu maaşları ve emekli maaşlarında gerçek bir kısıtlama olmaksızın enflasyonu düşürmek için yeterli mi” sorusu tepki çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x